fbpx

Україні потрібна нова програма співпраці з МВФ – Нацбанк

Україні потрібна нова довгострокова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на загальну суму $5-10 мільярдів.

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб в інтерв’ю виданню Financialobserver.eu.

За його словами, перший транш за новою програмою з МВФ обсягом близько $2 млрд може надійти до кінця року. Приблизно аналогічні обсяги фінансування Фонду слід очікувати у 2020-2021 роках.

У Нацбанку очікують, що зобов’язання України за новою програмою не надто відрізнятимуться від умов попередніх угод. Зокрема, міжнародні партнери очікують на антикорупційну, судову та земельну реформи, а також продовження виваженої фіскальної політики й зниження частки простроченої заборгованості у кредитному портфелі банківської системи.

У НБУ також зазначили, що поточний рівень міжнародних резервів є достатнім для згладжування Нацбанком коливань на валютному ринку та виконання зобов’язань уряду.

Нагадаємо, у вересні 2018 року МВФ замінив програму фінансової допомоги EFF, що діяла з 2015 року, на Stand-by.

Важливою умовою надання нових траншів стало підвищення ціни на газ для населення. 19 жовтня 2018 року Кабмін прийняв рішення про підвищення ціни на «блакитне паливо» для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року. Україна також взяла на себе зобов’язання перед МВФ підвищити ціну на газ для населення на 15% з 1 травня 2019 року, а з 2020 року зрівняти ціни для населення з ринковими.

Представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що Україна проситиме МВФ пом’якшити вимоги щодо тарифів на газ для населення. Переговори заплановано на вересень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *