fbpx

Велика німецька компанія почала зберігати газ в Україні

У липні 2019 року ключовий гравець європейського ринку газу – німецька компанія RWE – вперше скористалася послугою зберігання газу в режимі “митний склад” на території України.

Про це повідомила прес-служба “Укртрансгазу”, держкомпанії, яка управляє газотранспортною системою (ГТС) і підземних сховищ газу (ПСГ) в Україні, передає Сегодня.

Раніше операції продажу газу цим трейдером здійснювалися виключно на західному кордоні України.

“Раніше RWE працювала тільки на кордоні України, а тепер ми можемо використовувати українські газові сховища. На сьогодні RWE вже здійснив операції з ввезення і вивезення газу на територію України, в тому числі і в ПСГ в режимі “митний склад”, – зазначив представник німецької компанії Дітріх Хоффманн.

RWE є постачальником електроенергії для більш 20 млн споживачів і газу для 10 млн споживачів в Європі.

Переговори про можливості використання українських підземних сховищ з європейським трейдером тривали кілька років.

“Ми довго працювали, щоб завоювати довіру постачальників, і задоволені досягнутими результатами. Провідні європейські трейдери вже активно співпрацюють з оператором ГТС і ПСГ на прозорих і конкурентних умовах, засновані на європейському законодавстві”, – додав директор Оператора ПСГ Богдан Максимчук.

Новини “Сьогодні” повідомляли, що “Укртрансгаз” заявив про відкриття митного складу для тимчасового зберігання газу в українських ПСГ у 2017 році.

Станом на початок серпня 2019 року в режимі “митного складу” іноземні компанії зберігають в Україні 1,4 млрд куб. м. газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *