fbpx

Як «Батьківщина» доповнює «Слугу народу»

Відвідавши презентацію плану дій партії «Батьківщина», я був, до певної міри, приємно здивований. З огляду на те, що партія збирається увійти до складу коаліції з партією «Слуга народу», Вона не сповідує цінності «дикого капіталізму», простіше кажучи, НЕ заохочує загальну приватизацію державної власності.

Такі висновки я зробив з тез, які звучали на презентації.

Йшлося про неприпустимість створення ринку землі, неприпустимість приватизації ГТС (яка приносить в бюджет близько 3 млрд. $), згубний вплив на економіку зменшення рівня життя людей, оскільки останні і є внутрішнім споживачем і т.д.

Всі ці позиції вказують на те, що «Батьківщина» дотримується ідеї соціальної держави, тобто, не сприяє заохоченню особистості на шкоду людям. Така позиція майбутньої частини коаліції вселяє надії, що країна НЕ піде з молотка в кишені закордонних магнатів за ламаний гріш. Іншими словами, є надія, що представники «Батьківщини» зможуть переконати своїх молодих колег зі «Слуги народу», що продавати державне майно – це найостанніше, що можна робити в нашому стані …

Далі, я для себе відзначив ще деякі пункти, втілення яких вважаю архінеобхідним. Йдеться про відновлення промисловості.

Це один з найбільш принципових посилів, який повинен звучати від усіх конструктивних політичних сил. Україна, в першу чергу індустріальна країна і тільки індустрія зможе врятувати нас від скочування в фінансову прірву, в яку нас штовхнули дії попередньої влади.

Тільки відновлення виробництва високотехнологічного продукту дасть нам можливість НЕ деградувати як в економічному, так і в інфраструктурно плані. Якщо у когось виникають сумніви, згадайте провідні країни світу і подивіться, чи є вони агарними, або індустріальними? 

На презентації цей пункт прозвучав крізь призму відновлення повного циклу виробництва авіабудування, ракетобудування і хімічної промисловості. І дійсно, продукти саме такої формації і їм подібні, дають можливість економіці отримувати достатню кількість коштів для забезпечення країни. Адже високотехнологічна продукція завжди має підвищену додану вартість, чого не скажеш про аграрний та сировинний експорт. Саме тому і потрібно, щоб держава стимулювала такого роду економічну діяльність, а не пропагувало загальну приватизацію ліквідних активів нашої батьківщини.

Тому я і бачу позитивний ефект від входження саме «Батьківщини» в коаліцію зі «Слугою народу», адже останні молоді особи, пропонують приватизацію як панацею, а перші наголошують на державницькому підході.

Саме таке, конструктивне, доповнення «молодих облич», змусить їх працювати на користь держави, а не ОКРЕМИХ бізнес еліт.

 

Олександр Лазарєв,

Економічний експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *