fbpx

Наповнити бюджет просто

Недавнє падіння гривні стосовно долара добряче налякало народ. В новинах ще сказали, що до бюджету не поступило майже десять відсотків доходу. А ще ж державі треба знайти гроші і на виплати зовнішнього боргу…

Отже, грошей у влади немає, значить, підвищення пенсій, на які ми так сподівалися, не буде… Хіба що після парламентських виборів прем’єрське крісло посяде Юлія Тимошенко, з її програмними  гаслами на справедливе суспільство та достойне життя кожного. До речі, саме ці принципи політика залишаються незмінними впродовж багатьох років.

Втім, це не лише гасла, а й конкретні справи. Їй завжди вдавалося наповнювати бюджет за рахунок зменшення апетитів олігархів. Всі пам’ятають, дефіцитний по фінансах 2005 рік? Так от, тоді була вражаюча історія, коли з ініціативи Тимошенко відмінили несправедливу приватизацію “Криворіжсталі” та повторно  продали на відкритому конкурсі за суму, яка у шість разів перевищувала ту, за яку комбінат “прихватизували” провладні олігархи. Сама Тимошенко була присутньою на конкурсі уже у якості екс-премєра”, але ніхто й ніколи не сумнівався: якби не залізна воля цієї жінки, за унікальний актив попередні покупці “доплатили” би максимум ще трішки, а не  десятки мільярдів гривень.

Іншою фішкою Тимошенко протягом обох її термінів на посту премєра стала програма “Контрабанді — стоп!”. Так, лише з січня по серпень 2005 року в держбюджет від митниці поступив 21 мільярд гривень. У 2008 році прем’єр Тимошенко знову звернула увагу на митницю. Знову були зламані десятки схем із використанням векселів, давальницьких схем, судових рішень, які дозволяли конкретним фірмам не сплачувати митні збори. Митниця часів Тимошенко щодня приносила в бюджет більше, ніж фіскальна система – 345 млн грн і розраховувала отримувати не менш ніж 500 мільйонів гривень щодня.

На жаль, наша митниця досі залишається дуже корумпованою структурою. І йдеться не про ті кілька десятків літрів бензину, пачок сигарет чи пляшок горілки, якими торгують невтомні “човники” із прикордонних сіл. Йдеться про солідні фірми, обороти яких складають мільйони доларів, що часто працюють під прикриттям силовиків.

Зараз мало хто говорить про те, що наша митниця — не просто дірява, а ще й  годівниця для корумпованих чиновників. Щоб поставити бар’єр контрабанді, потрібна залізна воля і жорстка непоступливість Тимошенко.

   Віктор Зятик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *