fbpx

Аграрний ринок України відчуває гостру нестачу кваліфікованих фахівців — експерт

Всупереч стрімкому розвитку і впровадженню цифрових технологій, кваліфіковані кадри залишаються одним з ключових трудових ресурсів в аграрній сфері.

Через невисокий інтерес молоді до аграрних вакансіях, більшість роботодавців стикаються з труднощами при підборі персоналу.

В даний час аграрний ринок України відчуває гостру нестачу кваліфікованих фахівців. Ми раді наймати в Ukrlandfarming більше співробітників робітничих професій: трактористів, токарів, слюсарів, водіїв, тваринників. На відміну від світової практики, де співвідношення кандидатів з вищою освітою до професійно-технічної складає близько 30/70, в Україні спостерігається протилежна ситуація. Так, тенденція до зменшення здобувачів робітничих професій на ринку праці в найближчій перспективі буде зберігатись.

Наразі в дефіциті відповідальні, внутрішньо мотивовані, готові до розвитку своєї компетентності співробітники. Висока конкуренція в залученні кадрів забезпечує постійну можливість заробити. Прагнучи добре жити, люди не відчувають потреби пов’язувати своє життя надовго з одним роботодавцем, а значить демонструвати постійний розвиток своєї компетентності, брати відповідальність за виконання проектів і завдань.

На сьогоднішній день в Україні все частіше зустрічаються випадки «гостингу», коли кандидат не з’являється на співбесіду після попередньої домовленості або ж співробітники просто не приходять на роботу, повністю зникаючи з «радарів». Це є новими «больовими точками» аграрного ринку.

 

Наталія Романенко,

директора департаменту з управління персоналом ГК Ukrlandfarming

Джерело: apk-inform.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *