fbpx

Ситуація із підняттям курсу валют стабілізується за 3-4 дні, – експерт

Через запровадження воєнного стану в Україні курс гривні щодо євро та долара 26 листопада на готівковому ринку різко впав. Проте експерти радять не панікувати, адже ситуація швидко стабілізується.

Сьогодні в Україні паніка через конфлікт у Азовському морі та введення воєнного стану. Ми бачимо, що курс доллару на валютному ринку не відповідає реальності, адже на безготівковому ринку ситуація більш-менш спокійна. А те, що ми бачимо в обмінниках – це просто люди нервують, адже така невизначеність спонукає населення до необдуманих дій.

26 листопада була нарада у Нацбанку з найбільшими банками України, і там прийняли рішення – не вводити ніяких обмежень щодо зняття коштів з рахунків людей чи обмеження якихось валютних операцій для фізичних осіб.

Як зазначив Голова Національного банку Яків Смолій, Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування.

На сайті НБУ повідомляють, що відтак, Національний банк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

Я думаю, що нема підстави для продовження паніки, ситуація заспокоїться у наближчі 3-4 дні. І я вважаю, що курс підскочив лише на деякий час, за декілька днів він повернеться назад. Ми наразі маємо нормальну ситуацію з виконанням державного бюджету. Звісно, там не все гаразд, але я не бачу проблем через це з отриманням коштів від МВФ, адже Україна виконала ці короткострокові зобов’язання. Думаю, що кошти нам нададуть.

Олександр Крамаренко,

експерт

Джерело: 24 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *