fbpx

Тимошенко презентувала “Новий економічний курс України”

Перехід від кланово-олігархічного устрою до соціальної ринкової економіки, відмова від сировинного типу розвитку заради інноваційного, залучення до управління державою інтелектуалів і підприємців – це завдання Нового економічного курсу, який 21 вересня на Форумі у Києві презентувала Юлія Тимошенко.

«Наша головна мета – перейти від кланово-олігархічної системи до соціальної ринкової економіки і прискорити економічне зростання з річними темпами не менше 7%», – наголосила лідер «Батьківщини».

Основними напрямками реформування економіки України, на думку Тимошенко, має стати нова монетарна політики і реформування ринку банківських послуг. Завданнями нової монетарної політики, підкреслила лідерка “Батьківщини”, є:

  • стабілізація гривні
  • приборкання інфляції
  • розвиток малих банків
  • впровадження для бізнесу довгострокових кредитів під низький відсоток
  • підконтрольність Національного банку суспільству

«По-перше, нам потрібно поставити Нацбанк під реальний контроль суспільства та парламенту. По-друге, треба демонополізувати частину його функцій, щоб він не мав можливості займатися спекуляціями, базуючись на своїх безмежних повноваженнях. Ми зможемо запропонувати адекватні інструменти, які подолають необґрунтовану інфляцію. Ми стабілізуємо гривню та підвищимо її статус, повагу та цінність», – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона переконана, що без кардинальних змін в монетарному секторі «економіка взагалі припинить розвиватися». Чотирирічну інфляцію на рівні 139% вона назвала рукотворною і спричиненою підвищенням цін на енергоносії та штучним знеціненням гривні: «Ці показники створені конкретними людьми і конкретною політикою Національного банку».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *