fbpx

Велика приватизації держмайна почнеться з “Президент-Готелю”

Фонд державного майна України видав 22 накази про прийняття рішень про приватизацію об’єктів з переліку “великої” приватизації. Прогнозовано, що від продажу об’єктів держбюджет отримає 21 млрд грн.

Керівник ФДМУ Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook повідомив про старт “великої приватизації”. За його словами, в найближчий час буде оголошено конкурсу на відбір радників, які будуть приймати рішення про приватизацію по кожному об’єкту з переліку.

Як повідомлялося раніше, до переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств. Одним із підприємств, які продадуть вже цього року, стане “Президент-Готель”. Планується приватизувати державний пакет акцій розміром 100%. До списку  також потрапили: ПАТ “Центренерго”, низка обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, вугільна компанія “Краснолиманська”, “Азовмаш”, “Турбоатом”, “Електроважмаш”, “Сумихімпром”, Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, “Украгролізинг”, ПАТ “Аграрний фонд” та Державна продовольчо-зернова корпорація.

Очікується, що продаж цих об’єктів принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.

На думку виконуючої обов’язки міністра фінансів України Оксани Маркарової, бюджет не отримає заплановані 21 мільярд гривень від проведення приватизації великих державних об’єктів, а основний ефект від приватизації економіка відчує в наступному році. Про це вона заявила під час дебатів «Сучасні тренди монетарної та фіскальної політики».

«Зараз найголовніша наша мета — це провести 2-3 успішні приватизації, щоб показати нашим партнерам, що процес запустився і нам можна довіряти», — вважає Маркарова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *