fbpx

Активісти мітингують під ВР з гаслом “Ні – виборам за законом Януковича”

17 травня на площі Конституції під Верховною Радою відбувається мітинг на підтримку нового виборчого закону. Учасники акції «Ні! виборам за законом Януковича» вимагають ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками.

Виборча реформа – запорука якісного оновлення політичної еліти в Україні, важлива частина коаліційної угоди, міжнародне зобов’язання України і передвиборна обіцянка Президента Петра Порошенка. Вимога одна – скасувати виборчий закон Януковича і ухвалити Виборчий кодекс, який передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками”, – заявили організатори акції.

В питанні нового виборчого права опозиційні сили підтримують одне одного. Як повідомляє zik.ua, народний депутат Левченко закликав всі опозиційні сили заблокувати трибуну ВР, якщо до 21 червня закон про відкриті списки так і не проголосують. За словами заступника голови Партії ВО «Батьківщина» Івана Крулька, фракція «Батьківщина» також виступає «за» зняття абсолютно корупційної мажоритарної складової, яка приводить до українського парламенту олігархів та корупціонерів.

Координатор Громадського руху ЧЕСНО Микола Ваговський вважає, що на Банковій у пріоритеті – президентські вибори, тому парламентська більшість ймовірно блокуватиме законопроект.

“Зі стратегією успіху вже визначилися: команда президента ставить на мажоритарників. Пропонована президентом формула, на перший погляд, дуже проста – спочатку ви на своїх округах допомагаєте переобратися мені, потім я допомагаю переобратися вам” – таку думку висловив він у своїй колонці на ресурсі Правда.

Нині в Україні діє змішана виборча система. Половину депутатів обирають на мажоритарних округах, половину — за пропорційною системою із закритими списками. Мажоритарка — це коли ви голосуєте за одного кандидата з тих, хто балотується на вашому окрузі, і перемагає той, хто набрав найбільше голосів. Пропорційна система із закритими списками — це коли ви голосуєте тільки за партійний список, і до парламенту потрапляють партії, що набрали понад 5% по країні. Кількість депутатів від кожної партії пропорційна до кількості набраних голосів виборців. Змішану виборчу систему в Україні запровадили за часів Кучми, а повернули — за Януковича. Саме завдяки їй Партія регіонів зберегла 2012 року свою більшість, і країна прискореними кроками пішла в бік корупції та авторитаризму.

Детальніше про нову виборчу систему можна почитати тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *